TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

Tüketici Hakları – Cayma – İptal İade Koşulları

GENEL:

 1. Kullanmakta olduğunuz www.ownthejewelry.com web sitesi (“Web Sitesi”) üzerinden elektronik ortamda sipariş vermek için, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmeniz gerekir. Bu belgeleri kabul etmeden siparişinizi tamamlayamazsınız.
 1. Web Sitesi üzerinden yapılan satın alımlar 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 1. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri satıcı tarafından ödenir.
 1. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise alıcı sözleşmeyi sona erdirebilir. Satışta olan ürünlerin hepsi için hazır stok tutulmamaktadır. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler stoklarımızda tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından tüketiciye bilgi verilir
 1. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
 1. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilmek zorundadır.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE: 

 1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER: 

 1. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE: 

 1. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ: 

 1. Alıcı, sözleşme konusu ürün/hizmeti teslim almadan önce muayene etmeli; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürün/hizmeti kargo şirketinden teslim almamalıdır. Teslim alınan ürün/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilir. Alıcı, teslimden sonra ürün/hizmeti özenle korunmak zorundadır.

CAYMA HAKKI:

 1. Alıcı; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkinin kullanılması icin urunun kullanilmamis olması, orijinal ambalajında, uzerinde orijinal etiketi ile zarar görmemiş bir sekilde SATICI’ya ulastirilmasi gereklidir.

ŞİRKET ADI: SAYAR KUYUMCULUK HIZMETLERI SAN. TIC. A.S.

ADRES: 931 Sokak No. 6/201 Kemeraltı / İzmir

EPOSTA: info@ownthejewelry.com

TEL: +90 212 512 97 10

 1. Stokta hazırda bulunmayan ve ALICI’nin istegi doğrultusunda pembe altin disinda baska bir altin rengiyle tercih edilen ürünler ozel üretime girmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına ve zevkine özgü üretilen ürünler geri alınamaz.
 1. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar alıcıya aittir.
 1. Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 günlük süre içerisinde toplam bedeli alıcıya iade etmekle yükümlüdür.
 1. Alıcı, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 gün içinde ürünü, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte satıcıya geri göndermek zorundadır. İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
 2. Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa alıcı kusuru oranında satıcının zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.